פשוט לתכנן

בשביל לצמוח כלכלית ולהגשים את החלומות והיעדים שלנו צריך לתכנן כבר היום. אנחנו צריכים לדעת לאן אנחנו רוצים להגיע ואיך לעשות את זה בצורה הטובה ביותר. בתהליך התכנון הפיננסי נשתול את העצים שלנו כבר היום כדי שבעתיד נוכל לשבת ולהינות מהצל. 

- Warren Buffet

Warren Buffet looks at the horizon

״Someone is sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago״

 

איך התהליך עובד?

 

שלב 2:

גיבוש התוכנית הפיננסית 

בשלב הזה אנחנו ניקח את החלומות והיעדים שלכם ונהפוך אותם לתוכנית ברורה וסדורה. נסדר מחדש את העוגה הפנסיונית והפיננסית שלכם ונבין בצעדים פרקטיים איך להגשים את המטרות, כמה כסף תצטרכו לשים בצד בשביל זה ואיפה משקיעים. 

שלב 4:

ליווי ובקרה

אתם יודעים למי ניתנה הנבואה, לא? כשאנחנו מקבלים החלטות היום שאמורות לשמש אותנו בעוד 10 שנים אנחנו צריכים גם לעקוב ולבדוק שהכל מתנהל לפי התוכנית ושאנחנו בכיוון הנכון. 

שלב 1:

איסוף נתונים ובירור צרכים

קודם כל נמפה את המצב הקיים ונקבל מראה כלכלית להתנהלות הפיננסית שלכם. אילו תוכניות פנסיוניות יש לכם, איפה קרנות ההשתלמות מנוהלות, מה דמי הניהול שאתם משלמים, איך אתם מסיימים את החודש ודברים נוספים. לאחר מכן נבין מה הצרכים שלכם ומה המטרות המשפחתיות.

שלב 3:

יישום התכנית 

אנחנו לא רוצים שהתוכנית שלנו תישאר עוד דף זרוק על השולחן. נתחיל בצעדים כדי ליישם את התוכנית. נפתח תוכניות השקעה, נעשה הוראות קבע ונתחיל לתת לכסף שלנו לעבוד. 

כל תכנון גדול מתחיל בטופס קטן

מלאו את הטופס ונתחיל לשתול היום את העצים של העתיד